Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Centralka elektryczna - skąd pociągnąć napięcie +12V

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez Maicroft
    Przeciez taki adapter to mozna samemu zrobic z bezpiecznika jakiegos, rozlozyc, dolutowac przewody i po sprawie.

    Swoja droga ciekawa wersja climatronic, kluczyk scyzoryk, brak radia, schowek w desce - takie dziwne Ambiente
    Koledzy ale co ten adapter da? to nie jest do zasilania obwodu, tylko do pomiaru prądu płynącego w tym obwodzie.

    To tak jakby w układzie bezpiecznik - żarówka (połączone szeregowo) wyjąć bezpiecznik i w jego miejsce włączyć drugą taką samą żarówkę. W efekcie żarówki są połączone szeregowo, czyli żadna z nich nie jest zasilna 12V, tylko 6V

    Komentarz


    • #77
      Widziałem podobny post ale nie było tylu zdjęć

      [ Dodano: Pon 18 Cze, 12 21:45 ]
      Świetny post, muszę znaleźć jeszcze rozwiązanie na papugę bo chcę ukryć nawet mikrofon a nie tylko radio, ma ktoś jakąś propozycję na umieszczenie mikrofonu

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez Marian 76
        ma ktoś jakąś propozycję na umieszczenie mikrofonu
        Marian 76, najlepiej w fabrycznym miejscu czyli obok lampki w podsufitce :wink:
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #79
          A ma ktoś namiary na taki mikrofon

          Komentarz


          • #80
            Marian 76, chociażby Misiek_wro tu na forum czy superbman na alledrogo
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez Marian 76
              A ma ktoś namiary na taki mikrofon
              Ja go mam i chętnie sprzedam bo z niego nie korzystam.
              Tematyka ostatnich postów krąży wokół pinów do skrzynki bezpieczników.
              Można takie kupić u mnie. Małe i duże. Chętnych zapraszam na PW lub tel./sms 510 150 407
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez koleś
                Zamieszczone przez Marian 76
                A ma ktoś namiary na taki mikrofon
                Ja go mam i chętnie sprzedam bo z niego nie korzystam.
                Tematyka ostatnich postów krąży wokół pinów do skrzynki bezpieczników.
                Można takie kupić u mnie. Małe i duże. Chętnych zapraszam na PW lub tel./sms 510 150 407
                a co to za mikrofon mogę prosic info na priv

                Komentarz


                • #83
                  Czy do wpięcia dodatkowego konektora w skrzynkę należy przesunąć ten różowy element?
                  Jeśli tak to w którą stronę?
                  Nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj

                  Komentarz


                  • #84
                    w doł, tylko wcześniej zlokalizuj blokadę
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #85
                      Zamieszczone przez Enriquez
                      w doł, tylko wcześniej zlokalizuj blokadę
                      Dzięki za info. Mam nadzieję, że nie będę miał z tym żadnych problemów.
                      Nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj

                      Komentarz


                      • #86
                        Który z tych pinów Forum - Octavia Club Polska używa się do podłączenie w skrzynce bezpieczników?
                        Octavia2 Tour

                        Komentarz


                        • #87
                          227
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #88
                            Możesz też kupić sam konektor N 907 326 03
                            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez hizoku
                              Który z tych pinów Forum - Octavia Club Polska używa się do podłączenie w skrzynce bezpieczników?
                              Pin duży i mały do skrzynki bezpieczników na zdjęciu poniżej. Możesz kupić u mnie. Piny z kabelkami.
                              Link
                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • #90
                                koleś dzięki za piny.
                                Dziś podłączyłem - manual bardzo pomógł a robota w gruncie rzeczy prosta. Radyjko już na "lewo" nie ciągnie aku
                                Pozdro!

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez koleś
                                  Zamieszczone przez hizoku
                                  Który z tych pinów Forum - Octavia Club Polska używa się do podłączenie w skrzynce bezpieczników?
                                  Pin duży i mały do skrzynki bezpieczników na zdjęciu poniżej. Możesz kupić u mnie. Piny z kabelkami.
                                  Link
                                  Masz może jakiś sklep z takimi pinami?
                                  Pozdrawiam
                                  Tomek

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    ASO VW - prosisz o część N 907 326 03 za 2 złote czy coś w tym stylu.
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Zamieszczone przez __atomek__
                                      Masz może jakiś sklep z takimi pinami?
                                      Nie. Po prostu sie wydłubało trochę tu i tam

                                      Potrzebujesz jakieś?
                                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Właśnie myślę aby sobie wyciągnąć +12 V po stacyjce do Cb itp
                                        Pozdrawiam
                                        Tomek

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          W skrzynce bezpieczników są miejsca, gdzie napięcie jest nawet po wyjęciu kluczyka, ginie po pewnym czasie ok. kilkudziesięciu sekundach lub po kilku minutach po wyjęciu kluczyka i zamknięciu samochodu, testował to ktoś kiedyś?

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez gregors
                                            Dziś wybrałem się do ASO i pogadałem z elektrykiem.

                                            I co się okazało: +12V po stacyjce jest ale jak kluczyk jest przekręcony i świecą światła mijania (jak ktoś ma w automacie). Co by ufać ale sprawdzać (stare powiedzenie kolegów z pracy ) wziąłem w rączki miernik i sprawdziłem - jest tak jak mówił.

                                            Przy czysto hipotetycznej sytuacji oczekiwania pod sklepem na powrót żony ze sklepu (bo nie lubię chodzić na zakupy) musiał bym stać na światłach mijania, żeby posłuchać radia.
                                            Nie wiem co i jak masz, ale u mnie nawigacja czyli radio wyłącza się po wyjęciu kluczyka. Trzeba by tylko odnaleźć to miejsce w skrzynce.
                                            EDIT: zacząłem zastanawiać się czy to nie jest tak, że dodatkowa "inteligencja" jest zaszyta gdzieś "poniżej" - do skrzynki trafiają +12V wprost lub po stacyjce, przechodzi przez bezpiecznik i trafia kablem do urządzenia, które może sobie je dodatkowo wyłączyć/opóźnić kombinacją z innym sygnałem sterującym.

                                            [ Dodano: Pią 08 Lut, 13 21:27 ]
                                            Zamieszczone przez matompra
                                            no to może macie tam bardzo porządny serwis, ja niestety doświadczyłem jednego, że jak coś sie popsuje i trzeba wyłożyć pieniążki na to, to z pewnością w okresie gwarancji nie będą to ich tylko moje pieniądze, dlatego takie posunięcia jak wymiana modułu, anteny itd... hmmm, dla mnie ryzykowne podejście. jest to moje bodajże 8 auto w życiu wiec trochę się przeżyło czasu i dlatego wolę być ostrożny.
                                            Ludzie kochani – Wy się ASO bardziej boicie niż policji, ABW, CBA, CBŚ i TVP razem wziętych Gwarancję stracicie na to w czym jest nagrzebane. Załóżmy skrajnie, że podepniecie się pod bezpiecznik od radia, to jak radio strzeli, będą się migać, że to przez to co podłączyliście. Oczywiście będzie to bzdurą i jakby się komuś chciało, to w sądzie wygra.
                                            A teraz parę informacji, które ja usłyszałem w ASO:
                                            1. ASO Forda – zapytane co będzie jak zrobię dziurę w dachu na CB, odpowiedziało: straci pan gwarancję na blachę w promieniu 15 cm od zrobionej dziury.
                                            2. ASO Skoda – zasugerowało przy montażu obcięcie wtyczek od ori anteny i podlutowanie kabla z Triflexa prosto do ori kabla (sami tak zrobili montując komuś !!!). Zapytani o to jaką część gwarancji stracę, odpowiedzieli że na dany kabel.
                                            3. W USA nie ma czegoś takiego jak zmuszanie klienta do serwisowania auta w ASO, grożąc mu brakiem gwarancji. Ba – nie trzeba w ogóle auta serwisować, a gwarancja jest. Kupiłem używaną Nubirę w połowie gwarancji (36 000 mil na całość i 60 000 mil na power train czyli układ napędowy). Pytam przy kupnie o książkę gwarancyjną, książkę z przeglądami, książkę serwisową – a on nic nie kuma. Pojechałem do ASO – też nic nie kumali z tego co mówiłem. Zeskanowali VIN i orzekli: „jest na gwarancji – robimy” :lol:

                                            [ Dodano: Wto 19 Lut, 13 21:38 ]
                                            Zamieszczone przez greg44
                                            W skrzynce bezpieczników są miejsca, gdzie napięcie jest nawet po wyjęciu kluczyka, ginie po pewnym czasie ok. kilkudziesięciu sekundach lub po kilku minutach po wyjęciu kluczyka i zamknięciu samochodu, testował to ktoś kiedyś?
                                            Jutro jeszcze raz przyjrzę się bezpiecznikom. Póki co wydaje mi się, że dużego pola do manewru nie ma, gdyż wolne są 17 i 19 w miejscu na małe i 29, 30 i 31 w miejscu na duże bezpieczniki.
                                            ]"]SmugMug: Protect, Share, Store, and Sell Your Photos
                                            W książce te pozycje mają następujący opis:
                                            17 - Wolny
                                            19 - Sterownik wykrywania obecności przyczepy
                                            29 - Sterownik silnika, grzałka odpowietrzenia skrzyni korbowej
                                            30 - Sterownik automatycznej skrzyni biegów, Haldex
                                            31 - Pompa podciśnieniowa
                                            Kiedyś OI Liftback
                                            Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                                            Potem OII 1.9 TDI
                                            Wkrótce OIII Liftback

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Mam pytanie czy konektor N 907 326 03 będzie pasował w gniazdo bezpiecznika 17?

                                              Na zdjęciu wygląda jak by miał inny kształt?
                                              Załączone pliki

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez Krokiet
                                                W książce te pozycje mają następujący opis:
                                                17 - Wolny
                                                19 - Sterownik wykrywania obecności przyczepy
                                                29 - Sterownik silnika, grzałka odpowietrzenia skrzyni korbowej
                                                30 - Sterownik automatycznej skrzyni biegów, Haldex
                                                31 - Pompa podciśnieniowa
                                                Pora kończyć zabawy - auto "rozbebeszone".

                                                "17" jest zasilana na stałe, a reszta z kluczyka. Zrobię sobie na 17 dodatkowe gniazdo do ładowania komórki w schowku. Na "31" podepnę sobie CB. Dzisiaj przygotuję kable, a jutro spróbuję je powpinać.
                                                Kiedyś OI Liftback
                                                Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                                                Potem OII 1.9 TDI
                                                Wkrótce OIII Liftback

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Podajcie numer katalogowy pina na większy bezpiecznik, mały to N 907 326 03 ?
                                                  Czy taki sam konektor do większego i mniejszego bezpiecznika ?

                                                  Komentarz


                                                  • N 907 326 03 większy
                                                    N 906 845 05 mniejszy

                                                    Übersicht Kontakte / Reparaturkabel / Einzelleitung
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X